Aké sú výhody repasovaných počítačov?

Autor: Andrej Majer | 20.4.2015 o 15:58 | Karma článku: 4,73 | Prečítané:  1485x

    Každý z Vás si už určite povedal, prečo by som mal platiť veľké sumy za počítač, ktorý ani nevyužijem. Pokiaľ potrebujete počítač na mieru, je možné si ho vyskladať, alebo navštíviť obchod s použitými počítačmi, ktoré prešli kontrolou a vyhovujú Vašim požiadavkám.

    Keby vám predajca pri kúpe notebooku alebo PC povedal, že je repasovaný, ako by to na vás pôsobilo?

    „Určite by som sa zachoval prirodzene, pretože aj taký notebook resp. PC je stále používateľný. Výhodou repasovaných počítačov je najmä nižšia cena, ako pri kúpe nového, takže by sa to niekedy v budúcnosti určite zišlo, ak nie mne, tak niekomu blízkemu.“ (Roman)

    „Zapôsobilo by to na mňa trochu negatívne. Opravované, upravované veci na mňa pôsobia trochu nedôverčivo a jediné, čo by ma presvedčilo by bola o dosť nižšia cena! A samozrejme dobre by bolo, keby dokázal, že s tým výrobkom nič nie je a vydrží pár rokov.“ (Marek)

    Teraz sa pozrime sa na popis od odborníka: Jedná sa o produkty, ktoré zväčša pochádzajú zo zahraničia z takzvaného operatívneho lízingu. Operatívny lízing je špeciálna služba, kde firmy, ktoré ju poskytujú zákazníkovi, počas doby uzatvorenia zmluvy zabezpečujú kompletnú starostlivosť o výpočtovú techniku. Počítače v operatívnom lízingu sa najčastejšie po 2 rokoch menia za nové. Použitá výpočtová technika je skontrolovaná a vrátená do predaja za výrazne nižšie ceny. Zákazníkmi takýchto firiem sú väčšinou banky a veľké inštutúcie, pre ktoré je výhodnejšie mať externého správcu informačných technológií. Ako repasované sa niekedy predávajú aj počítače nové, ktoré neboli predané včas alebo boli dlhodobo vystavované a predvádzané v obchodoch.

    Aký je rozdiel medzi repasovaným a použitým? Hlavný rozdiel medzi počítačom použitým a repasovaným je ten, že repasovaný počítač bol overený a testovaný tak, aby správne a spoľahlivo fungoval, kde to použitý počítač nemusí byť overený a skontrolovaný, ale môže byť chybný a časom nefunkčný.

    Prehľad výhod repasovaných PC: konštrukcia vhodná pre fyzickú záťaž, životnosť zariadení, menej reklamácií, dostupná cena, záruka, ekologická hodnota, vysoké modelové rady, súčiastky stavané na vysokú záťaž, dostupnosť náhradných dielov, dlhá životnosť

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?