Prečo navštíviť aj kamennú predajňu?

Autor: Andrej Majer | 18.4.2015 o 0:56 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1376x

Kto má v dnešnej dobe čas behať po obchodoch? Prečo by sme mali drať svoje nohy a plytvať drahocenným časom iba preto, aby sme si niečo kúpili? Všetko funguje cez internet a človek dostane tovar, ktorý si objedná. Otázkou ostáva, objedná si presne to, čo potrebuje?

    Určite netreba pripomínať to, že neustále rastúcim trendom je dostávanie sa tzv. e-shopov do popredia. Pojem e-shop (v angličtine electronic shop, online shop, online retail, e-shopping alebo online commerce) v našom preklade znamená elektronické obchodovanie alebo jednoduchšie, nakupovanie cez internet.

    Nakupovanie cez internet nepochybne ponúka hneď niekoľko výhod, ako je napríklad široký výber, rýchle nájdenie výhodnej ceny, dostupnosť tovaru, či rýchlosť dodania. V počiatkoch nakupovania cez internet na Slovensku vznikali prípady, kedy bola vo väčšej miere prejavovaná nedôvera v tento trend, z dôvodu manipulovaných platieb a nedoručenia objednaného tovaru. Dnes sa s takýmito prípadmi môžeme stretnúť už len málokedy, pretože všetky „formality“ sú ošetrené zákonmi. Nakupovania cez internet sa teda netreba báť a pokiaľ je to možné, odporúčame využiť jeho výhody.

    Pri nákupoch cez internet ale môžeme naraziť aj na pojmy v popise produktov, ktorým nemusíme úplne rozumieť. Napríklad v takom IT (počítačovom) sektore, sú v popisoch počítačov alebo notebookov, dôležité ich parametre. Pokiaľ ste v oblasti parametrov počítačov takpovediac „doma“, nakupovanie cez internet pre vás nebude žiadnym problémom, ale skôr potešením. Samozrejme myslíme aj na tých, ktorým sú parametre počítačov tak trochu cudzie. Dnes nie je žiadnou novinkou, že pri nákupe cez internet sa môžete poradiť aj telefonicky, pokiaľ ale ešte stále nebudete istí, odporúčame priamo navštíviť aj kamennú predajňu vášho predajcu.

    Pri kamenných predajniach vzniká podmienka, že sa musí nachádzať vo vašej lokalite, aby nevznikali zbytočné náklady na cestovanie. Hlavné výhody kamennej predajne sú tie, že sa môžete priamo poradiť s vašim predajcom, produkt reálne vidíte a môžete si ho vyskúšať. Pokiaľ kamennú predajňu navštívite po prvý krát, veríme, že sa do nej vďaka prístupu predajcov radi budete vracať aj keď len pôjdete okolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?